Hizmet Sözleşmesi | ARADIĞIM HERŞEY

Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Bu sayfada yer alan sözleşme www.aradigimhersey.com hizmetlerini kullanmaya başladığınız andan itibaren sizin için de geçerli ve bağlayıcı olacaktır. Lütfen hizmetlerimizi kullanmaya başlamadan bu sözleşmeyi dikkatlice okuyunuz.

Bireysel kullanıcılar, sistemden ücretsiz olarak faydalanırlar, kendilerinde tanınmış ilan adetlerince ücretsiz ilanlar yayınlayabilirler.

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri sağlayan Sunucu Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti. olarak anılacaktır. Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum ( Müşteri olarak anılacaktır ), http://www.aradigimhersey.com adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin ( Site olarak anılacaktır ) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti.’ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar
3.1: Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin sunucu bilgisi, kontrol panelini, reklam panel giriş bilgilerini ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup, bu şifrelerin başkasının eline geçmesi, yetkisiz kişilerce kullanımı v.b. durumlarda doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting veya reklam hesabından faydalanırken  Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri sunucu, hosting, alan adı veya aldığı reklam hizmetlerini kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti’ne herhangi bir kusur iletilemez  Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8 Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Buna rağmen  Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti, müşteriye kullandırdığı kontrol paneli, reklam yönetim paneli, sunucu yazılımları gibi başka firmalardan alınan yazılım ve hizmetlerin kullanımı esnasında oluşacak veri kayıpları ve zararlardan sorumlu olmaz. Müşteri bu yazılımları sorumluluğu kendinde olmak üzere kullanır.

4- Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti ‘ne iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti Ücret konusunda meydana gelen değişiklikleri yeni sözleşme dönemine yansıtma hakkını saklı tutar.)

4.4: Hizmet süresi sona ermiş ve yeni dönem ödemesi yapılmamış hizmetler, müşterinin ödeme gecikmesi ile ilgili bilgi vermemesi ve müşteriye telefon ve eposta ile ulaşılamaması halinde, süre bitiminden 2 gün sonra otomatik olarak durdurulmaktadır. Bu süreyi takip eden 3 iş günü içerisinde ise müşteri tarafından halen ödeme yapılmadığı ve hizmetin devam edilmesine dair bir tespitte bulunulmaması halinde, sağlanılan hizmet iptal edilip ve içerisindeki tüm veriler silinerek, yeni müşteriler için tekrar satışa çıkarılacaktır.

5- Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dahil edilerek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: Müşteri hizmet ücretini sipariş tarihinden itibaren 3. iş günü sonuna kadar havale/eft, mobil ödeme veya kredi kartı ile ödeme yapmakla yükümlüdür.

5.3: Ödemenin gecikmesi durumunda Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti vade farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.4 Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

6- Hizmetin Geçici olarak veya Tamamen Durdurulması
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, reklam sayfası işlemleri, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Ödemenin yapılmaması durumunun devam ettiği sürede müşteri adına reklam girişi, e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti sunucularına erotik, pornografik, şiddeti veya uyuşturucuyu özendirici veya Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içerik yükleyemez,

6.5: Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti herhangi bir Müşteriye ait site ile ilgili T.C. Mahkemeleri veya Cumhuriyet Savcıları tarafından verilecek kapatma kararını Müşteriye sormadan uygular. Bu tip bir kapatmadan doğacak zararlardan da sorumlu olmaz.

6.6: Müşteri Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti sunucularında yetkisi olmayan bölümlere erişmeye çalışamaz,

6.7: Kısa süre içerisinde 2 defa Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti ağını(network) ve diğer müşterilerini etkileyecek şekilde ddos atak v.b. saldırı alan sunucular derhal kapatılır, aynı şekilde kullanım adına yeniden açılabilmesi mümkün değildir. İlk saldırı neticesinde müşteri bilgilendirilir ve müşteri saldırıya uğrayan site/program/oyun v.b. içeriğin erişimini kesmekle yükümlüdür.

7- Fesih
7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da üye kaydı esnasında beyan ettiği veya daha sonradan güncellediği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; hizmetin kalan süresine bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve bilgi adresleri
8.1: Müşteri Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  sistemi üzerindeki adres, telefon, e-mail gibi irtibat bilgilerini doğru olarak girmekle ve güncel tutmakla yükümlüdür.

8.2: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.3: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.4: Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti  sözleşme süresi içinde müşteri’nin bildirmiş olduğu elektronik posta adresine mesaj, sms, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücret iade koşulları
9.1: Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti eğer müşteriye iadeye konu hizmet için fatura kesti ve ulaştırdıysa ücret iadesi esnasında bu fatura için aynı bedelle iade faturası kesilmesini isteyebilir. Müşteri iade faturası kesmezse veya Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti’ne ulaştırmazsa ödeme yapılmaz.

10- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
10.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır.

10.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Müşteri;  Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti ‘nin dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50′si kadar cezai şart, %10′u avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

10.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti’nin teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

11- Yetkili mahkeme ve icra daireleri
11.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 ana madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. ( İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti ‘ne gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Ads Ajans Reklam ve Gıda Ltd.Şti gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.